ESPN: Kusturica drugi na draftu!

Mladi srpski košarkaš Nikola Kusturica naredne dve sezone će provesti na koledžu UCLA.

Njemu se već predviđa blistava NBA karijera, a ESPN ga rangira visoko za draft 2028. godine.

Pozanti američki sportski medij ga stavlja na visoko drugo mesto.

Kusturica će naredne dve godine igrati na UCLA-u pre nego što se prijavi za NBA draft. Krilni igrač je predvodio Srbiju do srebrne medalje na U17 Svetskom prvenstvu ovog leta, a prosečno je beležio 24,6 poena, 6,9 skokova, 1,7 blokadu i 2,3 ukradene lopte po utakmici uz šut iz igre od 46,8%. Reč je o igraču koji radi sve na terenu.

Sa 17 godina, Kusturica će takođe biti prilično mlad za koledž, ali bi njegov izuzetni takmičarski duh trebalo značajno da mu pomogne u prilagođavanju. Još uvek fizički sazreva, ali poseduje bogat napadački repertoar i potencijal da poentira sa sve tri nivoa, kao i da kreira za ostale. Ukupna efikasnost i šut sa distance je nešto na čemu treba da radi, ali vreme je na njegovoj strani kada je u pitanju razvoj, piše ESPN.

Ispred Kusturice se nalazi samo Žoakim Bumtje Bumtje, njegov bivši saigrač iz Barselone. Centar je na pomenutom prvenstvu bio MVP turnira pošto je predvodio Amerikance do zlata. On će naredne dve sezone igrati na prestižnom Djuku.

Povezani članci