Partizan i Metalac nastavljaju sradnju, a sledeće sezone će u ovom članu Košarkaške lige Srbije igrati i mladi bek Luka Pavlović.
Radi se o nasledniku nekadašnjeg igrača crno-belih i miljenika navijača Saše Pavlovića, inače dugogodišnjeg uspešnog NBA igrača.
Osim Pavlovića, za Metalac će u KLS kao pozajmljeni igrači Partizana u predstojećoj sezoni nastupati i Nikola Đurović, Uroš Dramićanin, Luka Miladinović, a izvesno i Uroš Mijailović, prvotimac iz prethodne sezone.
Luka Pavlović je ove godine osvojio srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu U17, nakon poraza od Amerike u finalu, dok je prošle godine bio evropski kadetski šampion.
Aleksandar Saša Pavlović je dugo važio za omiljenog saigrača Lebrona Džejmsa u Klivlend Kavalirsima i specijalistu za odbranu u najjčoj ligi sveta, a igrao je i u Juti, Minesoti, Dalasu, Bostonu, tadašnjim Nju Orleans Hornetsima i Portlandu, pre nego što je 2014. godine stigao u svoj omiljeni klub Partizan, sa kojim je odigrao sezonu i osvojio titulu, da bi godinu dana kasnije završio karijeru u Panatinaikosu.
