Denver završio sezonu: “Mirisalo” je na novu senzaciju, ali se isprečio LeBron i odveo Lejkerse u veliko finale posle 10 godina [VIDEO]

LA Lejkers – Denver 117:107 (33:30, 28:21, 26:33, 30:23)

Denver Nagetsi su završili svoj ovogodišnji nastup u plej-ofu.
Lejkersi su trijumfovali u petoj utakmici finala Zapadne konferencije i sa ukupnih 4:1 u pobedama plasirali se u veliko finale.

U jednom trenutku delovalo je da bi Denver mogao da napravi još jedan senzacionalan preokret – u 28. minutu Lejkersi su imali 16 poena prednosti (72:56), ali su igrači Majka Melouna stigli do izjednačenja 11 sekundi pre kraja treće četvrtine (84:84).

Ovaj deo igre završen je trojkom Entonija Dejvisa u poslednjoj sekundi, a iako Denver do kraja meča nijednom nije poveo, držao je priključak sve do četiri i po minuta pre kraja i rezultata 103:99. Usledila je trojka Denija Grina i 9 vezanih poena LeBrona Džejma i razlika je bila dvocifrena dva i po minuta pre kraja.

Do kraja utakmice Denver više nije uspeo da ugrozi pobedu Lejkersa koji će posle 10 godina prvi put igrati u finalu NBA lige.

LeBron Džejms je ostvario svoj 27. plej-of tripl-dabl i postao četvrti igrač sa dvocifrenim brojem NBA finala. Postigao je 38 poena uz 16 skokova i 10 asistencija, a i ovog puta sjajno ga je pratio Dejvis sa 27 poena. Grin i Karuzo su dodali po 11 poena.

Kod Denvera Jokić je za 30 minuta postigao 20 poena uz 7 skokova, 5 asistencija i 3 ukradene lopte (8/12 za 2p, 1/4 za 3p), a 20 poena postigao je i Džerami Grant. Džamal Marej je ubacio poen manje, Milsap je postigao 13, a Porter jr i Moris po 10 poena.

Lejkersi u finalu čekaju pobednika serije Majami – Boston u kojoj Majami vodi sa 3:2 u pobedama.

Radnički pred gostovanje Zvezdi: poznato je koliko je teško pobediti na njihovom bazenu

Godinama unazad standardni rivali u nokaut fazi domaćih takmičenja, Crvena zvezda i Radnički, započinju polufinalnu seriju plej-ofa Super lige...