Atalanta razbila Sasuolo, Džeko spasio Romu [VIDEO]

U utakmicama 15. kola Serije A slavili su Atalanta, Napoli, Torino, Roma i Verona.

Jedini meč bez golova bio je onaj između Fiorentine i Bolonje, iako je tim Siniše Mihajlovića bio daleko bolji protivnik.

Međutim, nerešeno su odigrali i Đenova i Lacio 1:1. Gosti su poveli golom sa bele tačke u 15. minutu, a strelac je bio Imobile, nakon što je Zapata igrao previše grubo. Ipak, u 58. minutu Đenova je uspela da izjednači kada je Destro savlado Reinu za 1:1.

Atalanta je ubedljivo pobedila Sasuolo 5:1. Prvi gol je postigao Zapata u 11 minutu, da bi u 45. Pesina povećao prednost na 2:0.

Posle pauze, Zapata nije dugo čekao, pa je već u 49. bilo 3:0. Gosens je bi precizan u 57, a Muriel u 68. za 5:0. Niz domaćih prekinuo je Kirikeš u 75. minutu i tako uspeo bar minimalno da smanji prednost na 5:1.

Napoli je u gostima bio bolji od Kaljarija 4:1. Poveli su gosti golom Zjelinskog u 25. minutu i na pauzu otišli sa blagom prednošću. Pedro je u 60. izjednačio za 1:1, ali je Zjelinski svojim drugimo golom na meču vrlo brzo povratio prednost gostiju, samo dva minuta kasnije.

Problem domaćima  napravio je Đanluka Manganijelo koji je isključen u 65. minutu. Sa desetoricom nisu uspeli da se odbrane, pa je Lozano povisio prednost na 3:1 u 74, a Insinje postavio konačan rezultat od 4:1 u 86. minutu.

Torino je pobedio Parmu 3:1. A golove su postigli Singo već u 8. minutu, zatim Ico u 88. i u samom finišu Gojak je bio precizan u 95. minutu za konačnih 3:0.

Roma je zahvaljujući Džeku slavila minimalnim rezultatom protiv Samdorije, kao i Verona koja je porazila novajliju Speciju takođe sa 1:0.

Zakanji 75′

Obradović posle Budućnosti: Suština je da je 1:0, odbrana dobra, skok mora da se popravi

Košarkaši Partizana savladali su Budućnost u prvom meču polufinala plej-ofa. Sigurno su igrali crno-beli 38 minuta, ali su pred sam...