Đerona hvali tim: Odbrana ključ svega

Selektor rukometaša Srbije Toni Đerona pohvalio je svoje igrače posle remija sa Francuskom u Kreteju (26:26) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Tri boda u dva meča protiv Francuza je ogroman korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo. Toga su svesni svi u ekipi, a selektor Đerona pohvaljuje čitav tim.

Pokazali smo da sa dobrom odbranom možemo da ostvarimo pozitivan rezultat protiv svakoga. Imali smo dobre momente u napadu, ali odbrana je bila ključ svega, Cupara na golu, važan sedmerac Milosavljeva. Neću da izdvajam ni jednog igrača, bitan je tim i timski duh. Ko god da je na terenu, da li 50 minuta ili zbog jedne lopte, da pruži sve od sebe. U takvoj situaciji i moj posao je lakši. Pokazali smo odlične partije protiv jednog super tima koji putuje na Svetsko prvenstvo u Egipat i siguran sam da će tamo uraditi nešto veliko – rekao je Đerona.

Podsećamo, 13. januara, Srbija u Zrenjaninu dočekuje Grčku u nastavku kvalifikacija.

Radnički pred gostovanje Zvezdi: poznato je koliko je teško pobediti na njihovom bazenu

Godinama unazad standardni rivali u nokaut fazi domaćih takmičenja, Crvena zvezda i Radnički, započinju polufinalnu seriju plej-ofa Super lige...