Budućnost ubedljiva u Baru za novo jadransko finale

Mornar – Budućnost 81:92 (20:27, 30:25, 17:27, 11:13)

Košarkaši Budućnosti prvi su finalisti ABA lige. Podgoričani su i u revanšu savladali Mornar i imaće nekoliko dana odmora više u odnosu na Crvenu zvezdu ili Igokeu koje u utorak očekuje majstorica.

Mornar je bolje počeo večerašnji meč, poveo sa 10:4, ali je Budućnost serijom 10:1 povela 14:11. Seriju je trojkom prekinuo Pulen, potom je pogodio i dvojku za novo vođstvo Mornara, ali je u preostala tri i po minuta prve četvrtine usledio novi udar Budućnosti za vođstvo 27:20 nakon prvih 10 minuta.

Najbolju igru Mornar je prikazao u drugoj četvrtini, serijom 11:2 igrači Mihaila Pavićevića ponovo su poveli, a sredinom četvrtine bilo je +4 za Mornar (38:34). Finiš prvog poluvremena pripao je Budućnosti, koja je trojkom Kobsa povela 52:50 na kraju drugog perioda.

U trećoj četvrtini za sve se na parketu pitala Budućnost. U uvodnoj fazi trojke su pogodili Kobs i Danilo Nikolić, kasnije su im se priključili Ivanović i Dela Vale pa su Podgoričani stigli do dvocifrene prednosti, a u poslednju četvrtinu preneli su kapital od 12 poena (79:67). Ispostavilo se da je to sasvim dovoljno pošto Barani nijednom nisu uspeli da priđu na jednocifren minus u poslednjih 10 minuta.

Sjajan meč odigrao je Kobs koji je bio najefikasniji sa 21 poenom, pratili su ga Dela Vale sa 17 poena i 5 trojki, odnosno Vili Rid sa 14 poena i čak 5 blokada. Kod Mornara Nidam 16, Smit 12, Vranješ 11 i Pulen 10 poena.

TESNO U MORAČI: Partizan na +4 posle 20 minuta

Košarkaši Partizana igraju drugu utakmicu polufinala ABA lige na gostovanju ekipi Budućnosti. Crno-beli nakon prvih 20 minuta vode sa 40:36. Nijedna...