Dominacija na startu plej-ofa: Efes srušio Fener sa 40 poena razlike

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su ekipu gradskog rivala Fenerbahčea sa neverovatnih 40 koševa razlike u prvoj utakmici turskog plej-ofa. Krajnji rezultat utakmice je bio 111:71.

U ekipi koja je nedavno osvojila Evroligu, najefikasniji su bili po ko zna koji put ove sezone  Amerikanac Šejn Larkin i srpski košarkaš Vasilije Micić. Larkin je utakmicu završio sa 23 poena i 3 skokoa, a Micić je imao 19 poena, 3 skoka i 6 asistencija.

U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Melih Mahmutolu sa 19 poena, De Kolo je dodao 14, češki centar Jan Veseli 11, a srpski reprezentativac Marko Gudurić utakmicu je završio sa 9 poena i jednim skokom.

Naredna utakmica na programu je u subotu od 18 časova i 30 minuta, a domaćin će ponovo biti Efes. Finalna serija igra se na tri dobijene utakmice.

ATP MADRID: Alkaraz teškom mukom među najboljih osam

Španski teniser Karlos Alkaras izborio je plasman u četvrtfinale mastersa u Madridu pošto je bio bolji posle tri seta...