Proleter stigao dva gola minusa, podela bodova na “Karađorđu” za prve bodove

Fudbaleri Proletera i Novog Pazara podelili su bodove pošto su u Novom Sadu na stadionu “Karađorđe” podelili bodove – 2:2 (0:1), u okviru trećeg kola Superlige Srbije.

Poveli su gosti u 17. minutu sa bele tačke. Mitrović je igrao rukoim u svom kaznenom protoru, a Aganspahić je sa bele tačke zatresao mrežu i doveo Pazarce u vođstvo.

Mogli su na isti način da izjednače domaći u 44. minutu, ali je golman gostiju Ostojić uhvatio živu loptu Živojinoviću.

Drugo poluvreme počinje golom Novog Pazara, a strelac je bio Dimić.

Ipak, samo dva minuta kasnije Tomović smanjuje prednost i na taj način donosi neizvesnost u meč. U 57. minutu domaći su došli i do izjednačenja preko Ortiza.

Mogao je Proleter i do potpunog preokreta do kraja meča, ali je Ortiz kod postignutog gola igrao rukom, što je utvrđeno nakon gledanja VAR-a.

Ovo je i Proleteru i Novom Pazaru prvi bod u novom prvenstvu i očekuje ih očigledno borba za opstanak.

Stigle sjajne vesti za Piksija pred Evropsko prvenstvo

Fudbaler Sevilje Nemanj Gudelj ipak bi mogao da zaigra za reprezentaciju Srbije na Evrpskom prvenstvu. "Sportal" je preneo da...