Evropsko prvenstvo u odbojci: Poznat prvi finalista!

Odbojkaši reprezentacije Slovenije prvi su finalisti Evropskog prvenstva nakon što su u večerašnjem duelu bili bolji od domaćina Poljske rezultatom 1:3 u setovima.

Nakon što su Poljaci osvojili prvi set 25:17, usledio je preokret odbojkaša Slovenije, koji su uspeli da osvoje tri seta zaredom u veoma neizvesnim završnicama. Drugi set Slovenci su osvojili rezultatom 32:30, treći 25:16 dok je četvrti set završen rezultatom 37:35. Zanimljivo je da su odbojkaši Poljske uspeli da spase čak devet meč lopti, ali to nije bilo dovoljno da se ode u peti set.

Slovenija će sutra igrati u velikom finalu Evropskog prvenstva od 20 časova i 30 minuta protiv boljeg iz duela Srbija – Italija, koji je na programu noćas od 21 čas.

Radnički pred gostovanje Zvezdi: poznato je koliko je teško pobediti na njihovom bazenu

Godinama unazad standardni rivali u nokaut fazi domaćih takmičenja, Crvena zvezda i Radnički, započinju polufinalnu seriju plej-ofa Super lige...