Zvezdino sjajno šutersko veče za plus 47 protiv Borca, Vajt se vratio u velikom stilu!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Borac u Beogradu rezultatom 109:62 u okviru 12. kola AdmiralBet ABA lige.

Domaći su sjajno ušli u meč, brzo su stigli do dvocifrene prednosti serijom od 14:3, a nakon prve četvrtine rezultat je bio 28:13 za crveno-bele.

Borac je u nastavku igre uspeo da smanji prednost Zvezde, ali su domaći brzo uzvratili i ponovo stigli do 12 poena prednosti.

U nastavku je usledila domacija crveno-belih, koji su poenima Vajta, Holnsa i Lazića stigli do prednosti koja je na kraju iznosila neverovatnih 47 razlike.

Za ekipu Zvezde Ivanović je postigao 16 poena uz šest asistencija, isto toliko poena dodao je i Holins, dok je Vajt meč završio sa 15 ubačenih koševa uz četiri asistencije.

U Borcu najefikasniji je bio Sava Lešić sa 16 koševa dok je Marinković dodao 11 poena.

Zvezda je nakon ove utakmice stigla do prvog mesta na tabeli sa 11 pobeda i jednim porazom, Borac je pretposlednji sa četiri pobede i sedam poraza.

Kreće polufinale ABA lige: Partizan – Budućnost

Košarkaši Partizana večeras počinju polufinalnu seriju ABA lige, gde im je rival Budućnost iz Podgorice. U četvrtfinalnim mečevima, Partizan je...