FA kup: Pobede Čelsija i Vest Hema nakon produžetaka (VIDEO)

U okviru šesnaestine finala FA kupa, fudbaleri Čelsija savladali su nakon produžetka ekipu Plimuta sa 2:1.

Gosti su poveli već u osmom minutu GOLOM Gilespija. U nastavku je Čelsi imao inicijativu, Kovačić je u desetom minutu uputio snažan udarac, ali je lopta završila na prečki. Prečka je spasila gol Plimuta i u 34. minutu kada je udarac uputio Aspilikueta. Imao je Kovačić još jednu priliku u 38. minutu ali je lopta pogodila u stativu.

Međutim, Čelsi je ipak uspeo postići gol, a strelac je bio Aspilkueta.

U drugom poluvremenu “Plavci” su napadali ali se Plimut dobro branio.

Utakmica je ušla u produžetke, Alonso je postigao gol za Čelsi u 105. miunutu, a Kepa je odbranio penal Hardiju u 117. minutu utakmice i obezbedio pobedu domaćoj ekipi.

Vest Hem je savladao ekipu KIderminstera nakon produežetka rezultatom 1:2.

ODLUČUJUĆA BORBA ZA SP: Rojević saopštio spisak pred Španiju, najteži mogući protivnik

Rukometaši Srbije posle neuspeha na Evropskom prvenstvu promenili su selektora. Na mesto Tonija Đerone došao je strateg Vojvodine Boris Rojević. Orlovi...