RUTINSKI: Siti petardom počastio Njukasl

U 36. kolu Premijer lige fudbaleri Mančester sitija savladali su Njukasl na svom stadionu rezultatom 5:0.

Posle teškog ispadanja iz Lige šampiona od Real Madrida izabranici Pepa Gvardiole su iskoristili kiks Liverpula.

Siti je došao do prednosti u 19. minutu posle sjajne akcije, Gundogan je pronašao Kansela, Portugalac je glavom dodao do Sterlinga koji je pogodio praznu mrežu Njukasla. Drugi gol Sitija je postignut u 39. minutu a on je deo Ajmerika Laporta koji je natrčao na odbitak i pogodio za 2:0. Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Tokom cele utakmice Siti je bio bolji rival, a na 3:0 je povisio  Rodri u 61. minutu posle odličnog centaršuta De Brujne iz kornera. Petarda je pukla u poslednjim minutima meča. Četrvrti gol je postigao Foden u 91. minutu igre, a peti gol je delo Rahima Sterlinga.

Na tri utakmice do kraja prvenstva, Mančester siti ima tri boda više od Liverpula

Radnički pred gostovanje Zvezdi: poznato je koliko je teško pobediti na njihovom bazenu

Godinama unazad standardni rivali u nokaut fazi domaćih takmičenja, Crvena zvezda i Radnički, započinju polufinalnu seriju plej-ofa Super lige...