Srbija dobila protivnika u finalu Superkupa

Košarkaška reprezentacija Srbije dobila je rivala u finalu Superkupa, turniru koji se igra u Hamburgu.

Protivnik ekipi Svetislava Pešića biće ekipa Nemačke koja je savladala Češku 101:90.

Domaćini su vodili tokom čitavog meča, a dvocifrenu prednost su napravili u drugoj četvrtini i održavali je do kraja utakmice.

Najefikasniji kod pobednika bio je Franc Vagner sa 26 poena (9/16 iz igre, 5/5 penali) i 4 skoka. Pratio ga je Denis Šreder sa 16 poena, 5 skokova i 6 asistencija, a po 13 su dodali Maodo Lo i Johanes Timan, a Johanes Fojtman dodao je 10 poena.

Kod Čeha je Vojteh Hruban bio najbolji sa 21 poenom, a zvezde tima Tomaš Satoranski i Jan Veseli imali su ograničenu minutažu. Velika briga za Čehe je što Satoranski je doživeo povredu o čijoj težini će više biti reči narednih dana.

Legendarni Van Persi preuzeo tim iz Holandije

Proslavleni napadač Robin Van Persi novi je šef stručnog štaba Herenvena, objavio je holandski klub. Van Persiju je ovo prvi...