PL: Pobede Sitija i Čelsija! (VIDEO)

U meču 35. kola Premijer lige, fudbaler Mančester sitija savladali su Lids rezultatom 2:1.

Građani su dominirali tokom celog meča,  dugo su vodili, zahvaljujući golovima Ilkaja Gindoana na asistencije Rijada Mareza u 19. i 27. minutu, da bi kapiten Sitija u 84. promašio penal za het-trik.

Kazna je stigla samo minut kasnije, Rodrigo je savladao Edersona i tako zakuvao situaciju.

Ipak su uspeli da sačuvaju vođstvo, stigli su do 10. uzastopnog trijumfa i pobegli drugoplasiranom Arsenalu na +4.

Siti je u duelu sa Lidsom imao četiri puta više pokušaja, posed veći od 80 odsto i bilo bi zaista ogromno iznenađenje da su gosti stigli do izjednačenja.

Čelsi je savladao Bornmut rezultatom 3:1.

Londonski klub je tako slavio prvi put posle sedam utakmica, u kojima je osvojio samo dva boda.

Galager je u devetom minutu doneo vođstvo Čelsiju, ali je Vinja lepim golom u 21. minutu izjednačio rezultat.

Dugo je taj rezultat bio na snazi, da bi Čelsi u finišu stigao do tri boda, zahvaljujući Badijašilu u 82, odnosno Žoau Feliksu u 86. minutu.

Čelsi je sada 11. na tabeli sa 42 boda, dok je Bornmut, koji je u sasvim solidnoj formi, 14. sa tri poena manje.

BOMBA NAD BOMBAMA: Roberto de Zerbi PONOVO u Seriji A!

Navijači Milana ne žele Žulena Lopetegija na klupi ekipe sa San Sira. Italijanski mediji prenose da će uprava kluba poslušati...