ISPISANA ISTORIJA: U Bačkoj Topoli će se igrati za plasman u Ligu šampiona! (VIDEO)

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole ostvarili su istorijski uspeh osvajanjem drugog mesta u Superligi Srbije, koje im je donelo mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona, odnosno sigurno učešće i grupnoj fazi Lige Evrope!

Za to im je bio dovoljan bod na domaćem terenu u derbiju protiv Vojvodine danas, što je i ostvareno pošto je utakmica završena rezultatom 1-1.

Poveo je tim Žarka Lazetića posle realizovanog penala Luke Ilića u 66. minutu, dok je Nikola Čumić doneo izjednačenje u 77. minutu utakmice.

Umalo fudbaleri TSC-a nisu došli i do pobede. Delovalo je da je lopta prešla gol-liniju, ali se ispostavilo da je u finišu utakmice u ofsajdu bio Nemanj Stojić, koji je pogodio prečku pre toga.

Tako je Čukaričkom uzaludna bila i pobeda na Banoom Brdu protiv Radničkog iz Kragujevca sa 2-1.

Oba gola za Brđane postigao je Luka Stojanović, u 15. i 21. minutu, dok je između ovoa dva gola izjednačenje doneo Miloš Vidović.

Tako tim trenera Karkeza završava ligu na trećoj poziciji, ispred Partizana i Vojvodine, i imaće šansu da se izbori za plasman u Ligu EVrope, ali i obezbeđeno mesto najmanje u Ligi konferencija.

Verovatno će mladi fudbaleri Čukaričkog u prvom momentu biti razočarani kada vide ishod utakmice u Bačkoj Topoli, ali jasno je da je u svakom slučaju ostvaren veliki uspeh.

Najnovije vesti

Vezista odbija da produži ugovor sa Zvezdom

Ruski fudbaler Jegor Prcev odbio je još jednu ponudu za produžetak saradnje sa Crvenom zvezdom, navodi "Meridian sport". Rus...

POVEZANE OBJAVE