Borac ubedljiv u srpskom okršaju

Košarkaši čačanskog Borca ubedljivo su na svom parketu savladali FMP sa 96-75, u 8. kolu regionalne ABA lige.

Osim u jednom trenutku na samom početku utakmice, domaćin je vodio čitavim tokom utakmice, a prednost je intenzivno rasla. Već na poluvremenu tim trenera Mijatovića imao je +16 (49-33), a do kraja je razlika dostigla i +27.

Na kraju je najefikasniji bio Džavon Frenklin sa 20 poena, na šta je dodao i 8 uhvaćenih lopti. On je ubacio i dve trojke u poslednjoj četvrtini, iako nije prepoznatljiv po tom segmentu.

Ronaldo Segu je upisao 17 poena, 6 skokova i 5 asistencija, a Danilo Tasić je uz 15 poena sakupio i 5 skokova i jednu asistenciju.

U poraženoj ekipi je Ugo Beson upisao 19 poena, uz 4 skoka i jednu asistenciju, Ostin Luk je imao 12 poena i za njega skromne 3 asistencije, dok je Aleksa Stepanović sakupio 10 poena, 6 skokova i asistenciju, ali uz mnogo promašaja pod košem.

Borcu je ovo bila četvrta pobeda u sezoni, uz isto toliko poraza, dok je FMP na učinku od 3 pobede i 5 poraza.

Legendarni Van Persi preuzeo tim iz Holandije

Proslavleni napadač Robin Van Persi novi je šef stručnog štaba Herenvena, objavio je holandski klub. Van Persiju je ovo prvi...