NBA finale kome se niko nije nadao
Košarkaši Oklahome i i Indijane u noći između četvrtka i petka počinju borbu za trofej i prsten. Time se odlučuje ko će naslediti Boston na tronu.
Oba tima su do odlučujuće serije oborili neke rekorde uz put. Tanderi su imali veoma dominantan prvi deo u zapadnoj konferenciji. Ubedljivo osvojili prvo mesto sa skorom 68-14.
U plej-ofu postali jedan od retkih timova sa preko 80 pobeda u sezoni, računajući doigravanje. U prvoj rundi su pometlali Memfis sa 4:0. Potom je bilo znatno teže u polufinalu kada su savladali Denver 4:3. U finalu konferencije, pala je Minesota sa 4:1.
Oklahoma ima i mvp-a lige Šej gildžuz Aleksandera. Ako se računa i period pre selidbe iz Sijetla, onda imaju i jednu NBA titulu iz 1979. godine.
Indijana u veliko NBA finale ulazi prvi put posle 25 godina. Tako da će imati veliki motiv. Završili su regularni deo sezone na četvrtom mestu sa rezultatom 50-32.
Pootom su u prvoj rundi sa 4:1 pobedili Milvoki. Istim rezultatom izbacili su i Klivlend koji je bio prvi na istoku pred plej-of. U finalu konferencije, bili su bolji od Njujorka.
Utakmica dva tima se igra večeras od 2:30 po srpskom vremenu. Oba direktna duela ove sezone u ligi, dobila je Oklahoma. Kao domaćin 132:11, a 120:114 kao gost.
Foto: Twitter printscreen