Džon Vol je danas objavio i da definitivno završava sa igranjem košarke. Nakon nešto manje od 15 sezona u najjačoj ligi sveta.
Te 2010. Vašington ga je birao sa prve pozicije po završetku Kentaki Koledža. Skoro celu karijeru, proveo je u klubu iz Američke prestonice. Igrajući još za Hjuston i Kliperse.
Košarkaš je video snimkom obelodanio odluku.
Retired but never done. Doing it the #WallWay pic.twitter.com/s1pX9afHfL
— John Wall (@JohnWall) August 19, 2025
-Dao sam ovoj igri sve što sam mogao, kaže on u videu. Zahvalivši se svima koji su uticali na njegov razvoj karijere.
Džon Vol nije igrao od sezone 2022/2023. Za 13 godina u Vizardsima, imao je prosečno 18.7 poena, 4.2 skoka i 8.9 asistencija po utakmici. Odigrao ih je 647 u NBA ligi. Pet puta se pojavio na Ol star meču., gde je 2014. pobedio u zakucavanjima. Uvršten je i u najbolji tim novajlija 2011. godine.