Naredni rival Zvezde: Fener gazi ka odbrani trona, a na kraju sezone menja skoro kompletan tim?!

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju aktuelnog šampiona Fenerbahče u 31. kolu Evrolige u petak.

Turski tim se nalazi u neverovatnom nizu od 19 pobeda u svim takmičenjima i izdvojili su se jedini na čelu tabele Evrolige, pa tako suvereno hitaju ka odbrani trona, iako do toga ima još dosta.

Međutim, uprkos tome u ovom klubu ne mogu da sede mirno i uživaju u uspesima, jer bi moglo da dođe do potpune rekonstrukcije tima na kraju sezone.

Razlog tome je što čak 14 igrača važeće ugovore ima samo do kraja sezone. Pritom samo šestorica od njih – Vejd Boldvin, Bonzi Kolson, Žilson Bango, Kris Silva i Skoti Vilbekin – imaju opciju za produžetak, dok drugi slobodno mogu pregovarati sa drugim klubovima bez problema.

Među osmoricom igrača koji neće više imati nikakvu obavezu prema Feneru su Nikolo Meli, Malih Mahmutoglu, Kem Birč, Armando Bejkot, Nando De Kolo, Arturs Žagars, Brendon Boston i Metedžan Birsen.

Jedini sa važećim ugovorima za sledeću sezonu su Devon Hol, Mikael Jantunen, Tejlen Horton-Taker i Tarik Biberović, za kog pritom uvek postoji šansa da se otisne u NBA.

Već neko vreme se govori o tome da Fener radi na produžetku saradnje sa Vejdom Boldvinom, koji je prioritet, a svakako treba verovati da će još neko od pomenutih igrača kojima ističu ugovori ostati, ali su izvesne velike promene u sastavu za narednu sezonu. Ima tu i veoma iskusnih igrača, koji su dugo u klubu, pa je možda vreme za smenu generacija.

Najnovije vesti

Krespo dobio otkaz posle osvojenih 10 od 12 mogućih bodova

Argentinski trener dobio je otkaz u drugom mandatu u Sao Paolu. Pomalo iznenađujuće jer je ekipa odlično počela u...

POVEZANE OBJAVE