Nadal izgubio samo 4 gema, Tim spasavao set lopte

Drugi i treći nosilac na Otvorenom prvenstvu Francuske u tenisu, Rafael Nadal i Dominik Tim, plasirali su se u 3. kolo.

Nadal je ostvario još jednu ubedljivu pobedu, a Makenziju MekDonaldu prepustio je samo 4 gema – nakon jednog časa i 42 minuta bilo je 3:0, po setovima 6:1, 6:0, 6:3.

Španac je čak sedam puta oduzeo servis rivalu, a nije mu dozvolio nijednu brejk loptu u meču. Njegov sledeći rival biće pobednik meča između Keija Nišikorija i Stefana Travalje.

Tim je takođe u tri seta bio bolji od Džeka Soka, a po setovima je bilo 6:1, 6:3, 7:6(8) nakon 2 časa i 25 minuta. Amerikanac je najveći otpor pružio u trećem setu, napravio je dva brejka u ovom delu igre, a u taj-brejku nije iskorstio tri vezane set lopte.

Austrijanac će u 3. kolu odmeriti snage sa boljim iz duela između Kaspera Ruda i Tomija Pola.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...