Evrokup: Anđušić blistao u Turskoj, porazi Mornara i Cedevita Olimpije

U sredu je odigrano devet utakmica 1. kola Evrokupa.

Crno-beli su u Badaloni ispustili 15 poena prednosti, a u istoj grupi Burg je bio ubedljiv u Turskoj protiv Bahčešehira. Sjajan meč odigrao je Danilo Anđušić koji je bio MVP utakmice sa indeksom 32 (22 poena i 7 asistencija, a nad njim je napravljeno i 8 faulova). U domaćem timu najefikasniji je bio Erik Grin sa 23 poena, Perez je dodao 18, a Džouns poen manje.

Venecija je bila ubedljiva protiv Uniksa, iako rezultat to ne pokazuje, ali je domaćin na početku poslednje četvrtine imao 17 poena prednosti. Brejmos je postigao 16 poena, Vot ga je pratio sa 14, a kod gostiju najbolji je bio Džamar Smit sa 25 poena.

U grupi B odigran je jedan meč, Mornar je poražen u Ulmu iako je na poluvremenu imao 14 poena prednosti. Odlučila je treća četvrtina koju su Barani izgubili sa čak 19 poena razlike, a Ulm je serijom 25:5 došao do 17 poena prednosti u poslednjoj četvrtini. Vajthed je bio najbolji kod Mornara sa 25 poena, Pulen je ubacio 15, a u ekipi koju predvodi Jaka Lakovič izdvojio je Osetkovski sa 22 poena.

Virtus bez povređenog Miloša Teodosića nije imao problema u Litvaniji. Abas je postigao 19 poena, Riči 12, a Alibegović i Vims po 11. Stefan Marković je postigao samo poen, ali je imao 7 skokova i 6 asistencija. Kod Lietkabelisa bolji od ostalih bio je Vinales sa 20 poena.

Lokomotiva je u Krasnodaru dobila drugo poluvreme sa 22 poena razlike i ostvarila ubedljiv trijumf protiv Antverpena. Kroford je postigao 21 poen, Vilijams 19, a Kamings 17 poena, a kod gostiju Smit 15 poena. Monako je slavio u Andori predvođen Bostom koji je postigao 21 poen. Kod Andore Hana 14, a Dajm 13 poena.

U grupi D Gran Kanarija je velikim preokretom u četvrtoj četvrtini slavila u Grčkoj protiv Promiteasa. Vajli je predvodio goste sa 22 poena, Albisi je ubacio 17, dok je u redovima domaćih najbolji bio Miler sa 27 poena.
Cedevita je dva i po minuta pre kraja imala egal u Francuskoj, ali je Nanter u finišu stigao do trijumfa. Kordinijer je bio najbolji kod domaćina sa 20 poena, dok su Peri sa 21 poenom i Blažič koji je postigao 19 bili nedovoljni za trijumf.

Određeni arbitri za Evropsko prvenstvo!

Određeni su arbitri i za predstojeće Evropsko prvenstvo u fudbalu koje će se održati u Nemačkoj. Spisak je od 19...