Lajpcig – Šalke 4:0(3:0)
Bozdogan 31′(ag), Anhelinjo 36′, Orban 45+2′, Halstenberg 80′(p)

Nastavljena je očajna serija rezultata tima iz Gelzenkirhena.

Niko nije očekivao da Šalke iznenadi Lajpcig, ali su “kraljevsko plavi” potpuno apatičan tim, koji će imati velikih problema da sačuva status bundesligaša.

Držali su se gosti pola sata, a onda je mladi Bozdogan, koji je u igru ušao umesto povređenog Suata Serdara, postigao autogol. Od tog trenutka ishod se mogao predvideti. Do poluvremena su pogađali Anhelinjo i Orban, a u drugom poluvremenu kao da je “bikovima” bilo žao rivala, pa su Farmana savladali samo još jednom i to sa bele tačke. Strelac je bio Halstenberg, desetak minuta pre kraja.

Šalke još nema osvojen bod, a gol razlika je katastrofalna 1:15. Treba reći i da ovaj tim nije pobedio na poslednjih 19 utakmica u Bundesligi. Lajpcig je, zahvaljujući gol razlici, preuzeo čelo tabele od Ajntrahta. Obe ekipe su sakupile po sedam bodova, ali Lajpcig ima za tri gola bolju gol razliku.

Toni Kukoč o Grobarima: Strašna atmosfera

Legendarni hrvatski košarkaš Toni Kukoč bio je gost na večerašnjoj utakmici Partizana protiv Olimpijakosa u "Štark areni". Toni Kukoč je...