Spektakl u najavi: Nadal u 13. pariskom finalu

Prvi preduslov za očekivano i u najavi spektakularno finale Rolan Garosa je ispunjen.

Rafael Nadal se revanširao Dijegu Švarcmanu za nedavni poraz na Mastersu u Rimu i posle tri časa i minuta igre plasirao se u finale – 3:0, po setovima 6:3, 6:3, 7:6(0).

Prvi gem u meču dobio je Nadal, nakon čega su sledila tri uzastopna brejka posle kojih je Španac poveo sa 3:1. Prednost brejka sačuvao je do kraja seta i nakon 66 minuta poveo sa 1:0, da bi u drugom setu bio još dominantniji.

Ponovo je napravio dva brejka, ali je Švarcmanu dozvolio samo 4 poena u svojim servis gemovima. Delovalo je da će i treći set biti vrlo brzo rešen, Nadal je vodio sa 4:2 i servirao, ali je Argentinac napravio brejk, a u jedanaestom gemu je imao i tri brejk lopte.

Nadal se izvukao iz ove situacije, izborio taj-brejk u kojem Švarcmanu nije prepustio ni poen.

Nadalu je ovo četvrto uzastopno, a ukupno trinaesto finale na Rolan Garosu. Do sada je trijumfovao u svih 12 finala do sada, a rival u nedelju biće pobednik meča između Novaka Đokovića i Stefanosa Cicipasa.

ABA: Budućnost bez većih problema u polufinalu

Posle ubedljive pobede u Podgorici, košarkaši Budućnosti su poprilično lako savladali Zadar kao gosti Na taj način Podgoričani su...