Kamerunac optužio crnogorskog sudiju da ga je vređao na rasnoj osnovi

Fudbaler Zete iz Golubovaca Denis Alfons Sopo optužio je sudiju Nikolu Dabanovića dag a je uvredio na rasnoj osnovi.

Utakmica između Budućnosti i Zete je prekinuta u 80. minutu, kada su gosti ostali sa osam igrača zbog trećeg isključenja i odlučili da napuste teren pri rezultatu 1:0 za šampiona Crn Gore.

Budućnost je povela u 75. minute iz penala, nakon kojeg se dogodio ovaj skandal.

Bio sam blizu sudije, rekao sam mu da to nije penal, da ne može da bude penal, da se to nigde ne svira. Dobacio mi je ‘J….. te crnac’. Znam crnogorski jezik, sve razumem. Saigrač je stao u moju zaštitu i dobio je crveni karton. Drugi put se ovo događa. Ne mogu da se setim imena sudije koji je to uradio ranije. Ne znam da li su oni rasisti, ali ovo jeste nepoštovanje. Došao sam iz Kameruna da igram u Crnoj Gori i ono što najmanje očekujem jeste poštovanje. Da se ovako nešto dogodi u Francuskoj ili Engleskoj, to bi bio skandal velikih razmera, rekao je Sopo za ‘Vijesti’.