Upisali su Šalke i ”jarčevi”, bez pobednika u Kelnu i Gelzenkirhenu

Poslednje dve utakmice četvrtog kola Bundeslige završene su identičnim rezultatom 1:1. Raritet ovog kola je to da na devet mečeva domaći timovi nisu zabeležili nijedan trijumf.

I u Kelnu i u Gelzenkirhenu vodili su gosti. Ajntraht je poveo u nadoknadi prvog poluvremena, u šesnaestercu Kelna srušen je Japanac Kamada, a precizan sa penala bio je Andre Silva. Izjednačio je Duda u 52. minutu, nekadašnji fudbaler Herte, svojim prvim pogotkom za Keln u koji je stigao iz Noriča.

Union Berlin je poveo na ”Veltins areni” u 55. minutu, dobro je ispratio centaršut Trimela i glavom savladao loše postavljenog golmana Šalkea. Bod Šalkeu, koji je bez pobede još od januara, čak na 20 uzastopnih utakmica u Bundesligi, doneo je Portugalac Pasijencija, pojačanje iz Ajntrahta, koji je u 69. minutu posle kornera odlično skočio na prvoj stativi i postigao gol.

I Keln i Šalke došli su do prvog boda u novoj sezoni, pa Majnc ostaje jedina ekipa koja je još bez osvojenog boda.

Keln – Ajntraht 1:1(0:1) Duda 52′ – Andre Silva 45+2′(p)
Šalke – Union Berlin 1:1(0:0) Pasijecija 69′ – Fridrih 55′

PRAZNIK FUDBALA U BEOGRADU: Karata za derbi i dalje ima

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana večeras od 19 časova odmeriće snage u polufinalu Kupa Srbije. Karata za ovaj meč i dalje ima, a svi...