Keln bez pobede osam meseci, Verder opet 1:1 [VIDEO]

Verder – Keln 1:1(0:0)
Bitenkur 82′(p) – Moisander 67′(ag)

Ni u 17. uzastopnom meču u Bundesligi Keln nije stigao do pobede. Bili su blizu na gostovanju u Bremenu, u premijernoj utakmici 7. kola, ali su na kraju morali da se zadovolje bodom, tek trećim u sezoni.

Prvo poluvreme na ”Vezeru” bilo je bez ikakvih uzbuđenja, a prva šansa viđena je posle sat vremena igre kada je Sebastijan Anderon propustio izglednu priliku za goste. Bila je to najava vođstva Kelna. Duda je u 67. minutu ubacio loptu pred gol Verdera iz slobodnog udarca, a Moisander nepotrebno krenuo da je izbaci i zatresao sopstvenu mrežu.

Posle gola ”jarčevi” su se povukli i pokušali da odbrane prednost. Uspevali su u tome sve do 82. minuta, a tada je loptu rukom u svom kaznenom prostoru zahvatio Bornau, pa je domaćin dobio penal. Siguran realizator bio je Bitenkur, pa je meč u Bremenu okončan bez pobednika.    Keln je poslednji put pobedio 6. marta, a narednih 17 utakmica, računajući oba prvenstva, nisu osetili slast pobede.

Verder je nastavio niz bez poraza, ovo je bila šesta utakmica, i četvrti uzastopni remi rezultatom 1:1. U domaćem timu nije igrao Miloš Veljković.

Zvezda obnovila interesovanje za veliku zimsku želju!

Seol Jong Vu bio je velika želja Crvene zvezde tokom zimskog prelaznog roka, ali pregovori nisu uspešno završeni. Južnokorejski...