Spektakl od osam golova u Volfsburgu pripao domaćinu (VIDEO)

Deveto kolo Bundeslige počelo je sjajnom utakmicom u Volfsburgu gde su domaći savladali Verder sa 5:3 (3:2).

Gosti su prvi stigli u vođstvo preko Bitankura u 13. minutu posle greške odbrane domaćih.

Međutim, samo 15 minuta kasnije već je bilo 2:1 za “Vukove”. Prvo je Bote Baku doneo izjednačenje, a ubrzo i Bruks vođstvo domaćinu.

Luda utakmica se nastavila sa golovima, pa je tako u 35.minutu Mavold doneo izjednačenje Verderu, ali dva minuta ksnije Volfsburg je ponovo poveo golom Veghorsta.

To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

Drugi deo nije bio ništa manje uzbudljiv. Verder je izjednačio u drugom minutu nastavka, autogolom Džefa Bruksa.

Od tog trenutka domaćin preuzima inicijativu. Jedan gol im je poništen, ali su u 76. minutu preko Veghorsta stigli do 4:3.

Verder je pokušavao da izjednači, ostali su sa 10 igrača posle isključenja Movlanda, ali do kraja je viđen još jedan gol domaćih preko mladog Bjaleka u nadoknadi vremena.

Volfsburgu je ovo 17. bod u ovom prvenstvu, dok je Verder ostao na 11.

PO ZAVRŠETKU DVA DERBIJA: Zvezda prodaje ulaznice za gostovanje u Novom Sadu

U drugom kolu plej-ofa Superlige Srbije fudbaleri Crvene zvezde gostuju Vojvodini. Crveno-beli iz Beograda ulaze u meč nakon dve pobede...