BAM, BAM! Pjontek rešio derbi Berlina, horor start na ,,Olimpijskom stadionu” [VIDEO]

Herta – Union Berlin 3:1
(51′ Pekarik, 74′, 77′ Pjontek – 20′ Avonji)

Fudbaleri Herte pobedili su na ,,Olimpijskom stadionu” Union Berlin sa 3:1 u derbiju prestonice Nemačke u okviru 10. kolu Bundeslige.

Jesu vodili u prvom poluvremenu, ali nisu pobedili igrači Union Berlina. Štaviše, ispraćeni su sa tri gola u mreži i taj lep gol iz uvodnog dela igre je ubrzo zaboravljen.

Zaista, izvrsna tehnika Markusa Ingvartsona omogućila je Taivu Avonjiju da matira Švolova u 20. minutu. Nedugo zatim, start za zatvor Roberta Andrića nad Tusarom za direktan crveni karton koji mu dodeljuje Feliks Brih.

Tada je Union morao da igra na rezultat i da se brani i izdržali su do drugog poluvremena, pošto su prvo Pekarik u 51. minutu, a onda i pomalo zaboravljeni Kšištof Pjontek sa dva gola režirali preokret i trijumf Herte.

Nakon ovog duela, Herta je pet mesta i pet bodova iza Uniona na 11. mestu Bundeslige.

MEČ SE IGRA U LOZNICI: Poznat termin finala Kupa Srbije

Fudbaleri Vojvodine i Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Srbije. Vojvodina je u Kragujevcu savladala Radnički 1:0, dok...