Čekićem po glavi na jorkširskoj travi [VIDEO]

Lids – Vest Hem 1:2 (1:1)
6′ Klih (p) – 25′ Souček, 80′ Ogbona

Fudbaleri Vest Hema savladali su Lids junajted na ,,Eland roudu” sa 2:1 u uvodnoj utakmici 12. kola Premijer lige.

Očekivala se dobra utakmica i tako je i bilo. Sadržajno veče u Zapadnom Jorkširu koje je pripalo ekipi iz Lonona.

Nije delovalo tako kada je u u 6. minutu Mateuš Klih doneo prednost Lidsu sa bele tačke. Prethodno je Fabijanski srušio Patrika Bamforda koji je želeo da ga obiđe. Klih je prvobitno očajno izveo penal i Fabijanski mu je uhvatio živu loptu, ali je VAR ponovo jedanaesterac jer poljski golman nije bio na gol-liniji.

Ipak, nakon kornera sa desne strane, najviši u šesnaestercu domaćih bio je Tomaš Souček, te je doneo izjednačenje ,,Čekićarima” u 25, minutu. Mnogo bolje je Vest Hem zaigrao od tog trenutka, posebno u drugom poluvremenu, gde se ekipa Marsela Bjelse nije gotovo ni videla. Propuštali su prilike Aler, Benrahma i Fornals, a onda je Anđelo Ogbona pobedao svom čuvaru kuperu nakon centaršuta i glavom matirao Meslijea za konačnih 1:2.

Vest Hem je tako došao do 5. mesta i 20. boda, dok je Lids 14. sa 14 poena.

NOVI SKANDAL U SRPSKOJ KOŠARCI: Srpski košarkaš suspendovan zbog korišćenja kokaina

Nakon što je zbog nameštanja utakmica izrečena doživotna suspenzija Marku Radonjiću, nekadašnjem košarkašu FMP-a i Borca, novi skandal potresa...