Majnc – Keln 0:1 (0:0)

Rebečaj 56
Frajburg – Arminija 2:0

Grifo 79p, Jeong 90+2

Šokantan rezultat u Dortmundu je obeležio subotnji program 11. kola u Bundesligi. Naime, Štutgart je na Vestfalenu sa 1:5. Štutgart je poveo već u 26. minutu, kada je gol postigao Vamangituka i to sa bele tačke. U 39. minutu mladi napadač domaćih Đovani Rejna donosi izjednačenje.

U drugom poluvremenu sa čak četiri pogotka Štutgart je pregazio Borusiju.

Prvo Vamangituka postiže gol za novo vođstvo u 52. minutu na asistenciju Mangale, da bi Forster u 60. minutu uvećao prednost na 3:1.

Za 4:1, pobrinuo se Kulibali samo tri minuta nakon prethodnog gola, a u 92. minutu Gonsales postavlja konačan rezultat kojim je Štutgart ponizio Dortmund – 5:1.

Lajpcig je pobedom na svom terenu zaseo na čelo Bundeslige, barem dok svoju utakmicu ne odigra Bajern iz Minhena.

Lajpcig je dočekao Verder iz Bremena i za razliku od dortmundske Borusije, nisu napravili grešku i lako pobedili rezultatom 2:0, a do pobede su ih nosili Dani Olmo i Marsel Sabicer.