Lacio na Ćirov pogon [VIDEO]

Fudbaleri Lacija pobedili su Napoli sa 2:0 na ,,Olimpiku” u derbiju 13. kola italijanske Serij A.

Nije Lacio imao sreće protiv Napolitanaca u bliskoj prošlosti, ali ovog puta, gosti podno Vezuva nisu imali mnogo šansi protiv tima Simonea Inzagija.

Tek drugi trijumf Lacijala nad Napolijem u poslednjih 12 mečeva dovoljno govori o dominaciji ,,Partenopeija” u utakmicama između ova dva rivala. Ekipu Đenara Gatuza ,,načeo” je Ćiro Imobile, izvanrednim skokom u 9. minutu za vođstvo ,,nebeskoplavih”, a u drugom poluvremenu na njegovu asistenciju odlično je reagovao Luis Alberto i duplirao prednost domaćih.

Lacio je došao do skoka na deobu sedme pozicije sa 21 bodom, dok je Napoli peti sa dva boda više.