Pokuševski ostvario rekord karijere, Bobi odličan u pobedi Dalasa (VIDEO)

Ekipa Dalas Maveriksa slavila je u Šarlotu protiv Hornetsa sa 93:104.

Srpski reprezentitavac Boban Marjanović dobio je priliku i ponovo ju je iskoristio. Postigao je 8 poena uz 5 skokova za 15 minuta u igri. Za vreme dok je on bio u igri plus/minus indeks je iznosio čak plus 13 u korist njegove ekipe.

Po pravilu najbolji kod Teksašana je bio Luka Dončić. On je bio na korak tripl dabla sa 34 poena uz 13 skokova i devet asistencija. Povratnik Porzingis je imao 16 poena.

Aleksej Pokuševski je ostvario rekord odsadašnje kratke NBA karijere, pošto je u porazu Oklahome od šampiona Lejkersa 99:128, za 20 minuta provedenih na parketu ubacio 10 poena uz četiri skoka i dve asistencije.

Ostvario je i čak tri blokade, što je statistika koja ga je stavila iza legendarnih Kobija Brajanta i Trejsija Megrejdija. Posle pomenute dvojice velikana, Pokuševski postao najmlađi igrač koji je ubacio najmanje dve trojke i imao dve blokade na jednoj utakmici.

Ekipa Sakramenta je poražena od Portlanda 126:132 od Portlanda, a Nemanja Bjelica ponovo nije bio u konkurenciji za tim.

Šengelija reagovao na pisanje ruskih medija

Nije se dugo čekalo na reakciju iz CSKA nakon otkrića ruskih medija da je Majk Džejms suspendovan zbog napada...