Rekorder Simeone krči Atletiku put ka tituli [VIDEO]

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Atletik Bilbao sa 2:1 na svom ,,Vanda Metropolitanu” u odloženoj utakmici 18. kola La lige.

Sve osim pobede, nije dolazilo u obzir za ,,jorgandžije”kako bi se odvojili od Real Madrida i Barselone, a oni su to i ostvarili. Doduše, posle preokreta.

Iker Muniain je u 21. minutu doneo vođstvo Bilbau i zadatak Madriđana se bio dodatno otežan. Ipak, zna se kakvog je karaktera Simeonova ekipa i furiozan kraj prvog i početak drugog poluvremena doneo im je preokret. Markos Ljorente, te Luis Suarez sa penala, kreirali su prekoret i taj rezultat je i sačuvan do kraja, iako je Bilbao u finišu imao veliku priliku za izjednačenje, ali je Jan Oblak bio siguran.

Simeone, osim što je doveo svoj tim u dobru poziciju u borbi za titulu (+6 u odnosu na Barselonu), postao je i trener sa najviše pobeda u istoriji Atletiko Madrida (309).

BUM: Barseloni stigla ponuda od 200 miliona za Jamala!

Zahuktava se letnja transfer pijaca u kojoj će prva zvezda svakako biti Kilijan Mbpae, za kojeg se očekuje da...