Turski tandem vodi Lil ka tituli

Mec – Lil 0:2(0:1)
Jilmaz 60′, Dželik 89′

U prvoj utakmici 32. kola francuske Lige 1 vodeći Lil je slavio u Mecu i učvrstio se na liderskoj poziciji.

“Doge” sa severa Francuske sada imaju šest bodova više od aktuelnog šampiona Pari Sen Žermena, koga su savladale u prošlom kolu na “Parku Prinčeva”. “Sveci” svoj meč ovog kola igraju sutra u Strazburu i mogu da smanje zaostatak na tri boda, pa nas očekuje velika borba za titulu, pošto su u igri još Monako i Lion.

Važan trenutak u meču bio je odbranjeni penal golmana gostiju Menjana u 17. minutu. Mec nije iskoristio svoju šansu za vođstvo i kažnjen je posle sat vremena igre kada je strelac bio Burak Jilmaz.

Sve do finiša meča to je bio jedini pogodak, a konačan rezultat postavio je još jedan turski reprezentativac, Zeki Dželik, koji je bio snalažljiv u 89. minutu.

PL: Liverpul pregazio Totehnem

U poslednjem meču nedeljnog programa Premijer lige, Liverpul je na Enfildu pobedio Totenhem 4:2. Odličan nastup ekipe Jirgena Klopa je...