Nadal u četvrtinalu: Siner poveo 5:3 pa izgubio 16 od 19 narednih gemova

Rafael Nadal – Janik Siner 3:0 (7:5, 6:3, 6:0)

Rafael Nadal nije imao milosti prema Janiku Sineru i sa maksimalnim rezultatom plasirao se među osam najboljih na Rolan Garosu.

Talentovani Italijan je pružao otpor 2 časa i 20 minuta, najviše u prvom setu koji je trajao 61 minut i u kojem je Siner vodio 5:3. Usledio je furiozan finiš prvog seta, Nadal je rivalu prepustio samo dva poena u naredna četiri gema i došao do prvog seta.

U drugom setu Španac je lako poveo 4:0 i priveo set kraju, da bi treći praktično bio samo formalnost pošto 19. teniser sveta nije uspeo da osvoji ni gem. Teži posao, bar na papiru, Nadala očekuje u četvrtinalu gde ga očekuje 10. nosilac Diego Švarcman.

Nadal i Švarcman su do sada igrali 11 puta, a trenutni odnos je 10:1 u pobedama u korist Nadala. Poslednji put igrali su na Rolan Garosu prošle godine, bilo je 3:0 za Nadala, a jedini trijumf Argentinac je ostvario na rimskoj šljaci, takođe prošle godine.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...