Cicipas prvi finalista Rolan Garosa

Stefanos Cicipas se plasirao u finale Rolan Garosa pošto je nakon 3 časa i 40 minuta savladao Alekasandra Zvereva 3:2, po setovima 6:3, 6:3, 4:6, 4:6, 6:3.

U prvom setu Cicipas je bio bolji, uzeo je protivniku brejk, nastavio sa preciznom igrom, iskoristio je drugu set loptu i poveo sa 1:0.

U drugom setu se vodila žestoka borba, Zverev je hrabro ušao u meč bez izgubljenog poena dobio je prvi gem, a zatim oduzeo servis protivniku i poveo sa 2:0. Nakon duple servis greške Zvereva i znatnijeg pada u igri, Grk je uspeo da dođe do brejka i izjednačio u drugom setu na 3:3. Ogromna borba viđena je u nastavku, Cicipas je pojačao nivo svoje igre ali se ni Zverev nije predavao, ipak Grk je oduzeo servis Zverevu, a potom iskoristio set loptu i dobio drugi set rezultatom 6:3.

U trećem setu Zverev je napravio brejk, bolje zaigrao, iskoristio nekolike greške protivnika i osvojio ovaj set rezultatom 6:4 i smanjio prednost Cicipasa na 2:1 u setovima. Na startu četvrtog seta, Zverev je došao do brejka. Velika borba odigrala se, Nemac je uspevao da sačuva prednost, ni Grk se nije predavao ali Zverev je iskoristio set loptu i pomoću fantastičnih servisa osvojio četvrti set i izjednačio na 2:2.

U petom setu je viđen samo jedan brejk, Cicipas je u četvrtom gemu oduzeo servis Nemcu i sačuvao prednost do kraja meča. Prethodno, u prvom gemu petog seta Zverev nije realizovao tri brejk lopte, a velika borba viđena je u osmom gemu u kojem je nemački teniser spasao čak četiri meč lopte. Ipak petu, koju je Cicipas izborio u devetom gemu, nije mogao i morao je da prizna poraz.

Cicipas će u finalu igrati protiv pobednika meča između Novaka Đokovića i Rafaela Nadala.