Milica Novaković ispravila propust i izborila polufinale!

Naša kajakašica Milica Novaković plasirala se u polufinale trke na 200 metara na Olimpijskim igrama.

Ona nije uspela da u prvoj trci dana izbori direktan plasman u polufinale, bila je treća u svojoj grupi, ali jeste u četvrtfinalu. Milica je zabeležila vreme 41.340 i u foto-finišu uspela da obezbedi plasman u polufinalnu trku.

Od samog starta trke očigledno je bilo da je naša takmičarka u dobroj poziciji, odlično je startovala i uspela da do kraja izdrži ritam do kraja i da sa druge pozicije ode u polufinale.

Prvo mesto u trci osvojila je Šveđanka Linea Stensils sa vremenom 41.313, Milica je zabeležila 41.340, a treća je bila Poljakinja Helena Višnjevska sa vremenom 41.559. Bilo je jasno da je srpska kajakašica brža od Poljakinje, a na kraju se ispostavilo da je u foto-finišu zauzela drugu poziciju, pošto je Šveđanka bila za delić sekunde brža.