Zagrepčani nisu dočekali Zvezdu, Malme pobednik večeri, Pirejci pali sa penala

Kompletirano je treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Ostalo je još jedno, posle koga će pobednici popuniti broj do 32 učesnika elitnog takmičenja. Među njima neće biti srpskog šampiona Crvene zvezde, koja je porazom od Šerifa propustila priliku da se naše u plej-ofu.

Slavija je u Pragu pobedila Ferencvaroš golom Masopusta, ali je to bila Pirova pobeda s obzirom da je u Budimpešti bilo 2:0 za ”Fradi”. Poslednja prepreka pred drugo uzastopno učešće u Ligi šampiona za Ferencvaroš biće švajcarski Jang Bojs. ”Mladi momci” iz Berna pobedili su Kluž sa 3:1 i tako rumunskog šampiona poslali na Zvezdu u plej-ofu za Ligu Evrope. PSV igra fantastično ovog leta, pa su posle duple pobede nad Galatasarajom, dva puta slavili i protiv Mitjilanda. Između tih pobeda osvojili su i Super kup Holandije deklasiravši Ajaks sa 4:0 u Amsterdamu. Da bi igrali u eliti ”filipsovci” će morati da eliminišu još Benfiku. ”Orlovi” iz Lisabona pobedili su Spartak iz Moskve i na domaćem terenu, ponovo sa 2:0.

Najuzbudljivije je bilo u Razgradu, posle 1:1 u Pireju Olimpijakos i Ludogorec su ponovo igrali nerešeno, ovog puta 2:2. Rezultat se nije menjao ni posle dodatnih 30 minuta, pa je pobednik odlučen penalima. Tu je bugarski klub bio mnogo uspešniji, pogodio prva četiri penala, dok su Valbuena i Koka promašili za Grke. Za ulazak u Ligu šampiona ”Luda šuma” će se boriti sa ekiom Malmea. Šveđani su napravili podvig u Glazgovu i slavili sa 2:1. Da sve bude čudnije ”Policajci” su vodili 1:0 golom Morelosa, a celo drugo poluvreme imali su i igrača više. Međutim, bivši napadač Rijeke Čolak, postigao je dva gola za švedski tim i odveo ga u predvorje elite. Mnogo proble ado plej-ofa nije imao ni Monako. ”Kneževi” su najveći deo posla završili već u Pragu, pa su večeras Spartu pobedili i na svom stadionu, sada sa 3:1. Zagrebački Dinamo još jednom je potvrdio da je pravi kad je najpotrebnije. U Maksimiru je bilo samo 1:1 sa Legijom, ali su ”Modri” golom Franjića u 20. minutu stigli do trijumfa u Varšavi. Umesto sa Crvenom zvezdom, Zagrepčani će voditi borbu sa Šerifom za plasman u Ligu šampiona.

Šerif – Crvena zvezda 1:0(1:0) prvi meč 1:1

Slavija – Ferencvaroš 1:0(1:0) prvi meč 0:2