Junajted i Čelsi efikasni, još jedna pobeda novog prvoligaša

Danas je, u okviru prvog kola Premijer Lige, odigrano sedam mečeva, na kojima nije bilo izrazitog derbija. Pravi spektakl očekuje se sutra kada se, od 17:30, sastaju branilac titule Mančester Siti i Totenhem. Pored njih, snage će odmeriti Njukasl i Vest Hem.

Fudbaleri Mančester Junajteda odlično su započeli takmičenje u novoj sezoni Premijer lige. Oni su, na Old Trafordu, ubedljivo savladali Lids Marsela Bjelse sa 5:1. Posebno su se istakli Pol Pogba i Bruno Fernandeš sa het trikovima, golova i asistencija. U strelce su se još upisali Mejson Grinvud i Fred. Junajted je prošle godine osvojio drugo mesto iza gradskog rivala Sitija.

Brajton je na gostujućem terenu slavio protiv Barnlija sa 2:1 posle preokreta. Domaćini su poveli već u drugom minutu golom Džejmsa Tarkovskog. Kasnije su Nil Mopej, u 73. i Aleksis Mekalister u 78. minutu doneli pobedu timu sa juga Engleske.

Prvak Evrope i osvajač superkupa Čelsi, je na Stamford Bridžu, ubedljivim trijumfom započeo je novu sezonu. Plavci su sa 3:0, bili bolji od Kristal Palasa Luke Milivojevića. Domaćini u tokom čitavog toka meča kontrolisali igru i bili bolji rival.

Fudbaleri Evertona, su sa novim trenerom Rafaelom Benitezom, uspešno započeli prvenstvo. Karamele su, sa 3:1, slavile protiv Sautemptona nakon početkog vođstva gostiju golom Adama Armstronga.

Novi prvoligaš Votford priredio je, nakon Brentforda, još jedno iznenađenje. Oni su sa 3:2 bili bolji od favorizovane Aston Vile, iako su imali ubedljivo vođstvo od 3:0. Sa druge strane, fudbaleri Lestera, uz dosta muke su pobedili Vulverhempton. Gol odluke postigao je najbolji strelac i uzdanica tima Džejmi Vardi u 41. minutu.

Poslednji meč dana odigrali su fudbaleri Noriča i Liverpula. Gosti su poveli u 26. minutu kada je Salah asistirao Žoti koji je postigao pogodak. Egipćanin je, ponovo, u 65. minutu bio asisitent, a strelac Roberto Firmino. U 74. minutu, i sam je postigao gol, krunisavši blistavu partiju.

Žota 26′, Firmino 65′, Salah 74′

UBEDLJIVO U MAJSTORICI: Crvena zvezda je šampion Srbije!

Odbojkaši Crvene zvezde slavili su u majstorici Superlige protiv Partizana 3:0 (25:23, 25:18, 25:18). Samo je prvi set bio neizvestan...