Srpska kajakašica viceprvakinja sveta

Srpska kajakašica Marija Dostanić osvojila je srebrnu medalju u jednosedu na 500 metara na Svetskom prvenstvu za juniore i mlađe seniore u Portugalu.

Dostanićeva je trku izveslala za 1 minut i 51.85 sekundi.

Prezadovoljna sam kako sam odveslala trku. Veoma sam ponosna na sebe jer sam posle mnogo vremena uspela da da pokažem koliko vredim. Od samog starta pa do kraja trke sam bila maksimalno fokusirana i nisam gledala sa strane, izjavila je Dostanićeva, a preneo Kajakaški savez Srbije.

Zlato je pripalo evropskoj prvakinji Alidi Gažo iz Mađarske (1:49.19), a bronzu je osvojila Dankinja Frederike Matisen (1:52.63).

Bandović nakon plasmana u finale Kupa: Zaslužili smo!

Fudbaleri Vojvodine savladali su ekipu Radničkog u Kragujevcu i plasirali se u finale Kupa Srbije. Trener Novosađana Božidar Bandović rekao...