Danska vizirala pasoš, Hrvati se osvetili komšijama, ‘lale” pregazile Turke

Za reprezentacije iz pet grupa završene su septembarske obaveze.

Srbija je nesrećeno ostala bez pobede u Dablinu, što su Portugalci iskoristili i ubedljivom pobedom nad Azerbejdžanom u Bakuu preuzeli vođstvo u grupi A. Pored toga Kristijano Ronaldo je odradio suspenziju zbog žutih kartona. Njega su golovima odmenili Bruno i Andre Silva, te Diogo Žota. Svetski prvaci Francuzi, sve su bliže odlasku u Katar. Večeras su pobedili Finsku, a strelac oba gola za ”Trikolore” bio je Antoan Grizman. U D grupi igralo se još u Zenici, a Bosna je ostala bez pobede nad Kazahstanom u 95. minutu. Tako je ova selekcija bez trijumfa već pune dve godine. Ovim remijem ”Ljiljani” su se udaljili i od drugog mesta, pošto su ispred njih Ukrajinci i Finci.

Čini se da je Danska jednom nogom već u Kataru. I u pestom meču Danci su pobedili, ovog puta selekciju Izraela i to vrlo ubedljivo. ‘Petardu” na Parkenu u Kopenhagenu potpisali su Poulsen, Kjer, Skov-Olsen, Dilejni i Kornelijus. Tri selekcije će se boriti za drugo mesto, a Austrija je porazom na svom ”Ernst Hapelu” od Škotske napravila veliki korak nazad. Sada su Izrael i Škoti u mnogo boljoj situaciji da se bore za baraž. Prvu pobedu zabeležili su Farani, koji su Moldavce pobedili u Toršavnu sa 2:1.

Turci su se proveli kao bosi po trnju u Amsterdamu, primili su šest golova, a lako su mogli još neki. Već u prvom minutu Klasen je doveo ”lale” u vođstvo, da bi do poluvremena Depaj dva puta pogodio mrežu gostiju. Nastavilo se s golovima i u nastavku, ali je tada Holanđanima bio olakšan posao zbog isključenja Sojunčua. Na 6:0 počasni gol za Turke postigao je Under, a Depaj je melč okončao het trikom. Za tri dana Holandija je protiv Crne Gore i Turske postigla deset, a primila jedan gol. U ovoj grupi Horveška je lako pobedila Gibraltar, uz het trik Erlinga Halanda, a Crna Gora nije uspea da zatrese mrežu ni Letonaca i gotovo je ostala bez šansi da se bori i za drugo mesto.

Na kraju, u najzanimljivijoj utakmici grupe H Hrvatska je na Poljudu bila ubedljiva protiv Slovenije i tako se revanširala komšijama za poraz u prvom kolu kvalifikacija. Bilo je 3:0 za vicešampione sveta, a golove su psotigli Livaja u prvom, te Pašalić i Vlašić u nastavku. Korak sa Hrvatima drže Rusi, oni su pobedili Maltu sa 2:0, a istim rezultatom Slovačka je savladala Kipar u Bratislavi.

Šranc 55′, Koščelnik 78′

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...