STOJKOVIĆ POSLE AZERBEJDŽANA: Uradili smo ono što smo želeli

Fudbaleri Srbije, pobedili su Azerbejdžan (3:1), u pretposlednjem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Orlovima je, tako, preostalo da, u poslenjem meču, 14. Novembra, sa Portugalom odluče, ko direktno ide na Mundijal.

Nakon meča, selektor Dragan Stojković, bio je veoma zadovoljan trijumfom:

Mislim da smo pokazali kompletnu dominaiciju od prvog do 90. minuta, imali smo prelepe šanse i prelepe akcija, igrači su bili baš raspoloženi. Znali smo koja je važnost krajnjeg rezultata, uradili ono što smo očekivali, ono što smo želeli. – rekao je on.

On je potom, komentarisao uvođenje Tadića i Mitrovića, kao i grešku golmana Rajkovića:

Naravno, nije bilo neophodno da uđu. Mislim da je i pored onog kiksa u 45. minutu ceo tim ostao miran. Prosto, znali smo da će se doći do novih šansi, do novog gola, verovali smo u to. Plan je bio da njih dvojicu sačuvamo, imaju te kartone, a mogli bismo da žalimo zbog neke eventualne gluposti. Ja sam im juče sve rekao, ali sam tokom utakmice osetio sam da mogu da uđu, da nije “prljava” igra, a i oni su to isto osetili i ušli su. -naveo je.

Stojković se, osvrnuo i na, ključan meč sa Portugalom:

Ima dovoljno vremena, još mesec dana je do tada. Mi smo znali, u principu, da će ta utakmica negde 95% odlučivati (o plasmanu na Mundija), ali ovo što smo i dosad uradili je stvarno fenomenalno. Čestitam momcima na dobroj igri, na želji, borbenosti. Ima dovoljno vremena, razgovaraćemo o poslednjoj, odlučujućoj utakmici. – zaključuje Piksi.

Pre duela sa Srbijom, Portugalu je preostalo, da 11. Novembra, odigra meč sa Republikom Irskom.

Anćeloti jasan: Ovakav način igre je bio jedini na koji smo mogli da prođemo dalje

Fudbaleri Reala iz Madrida su sinoć nakon penal serije eliminisali Mančester siti. Tim iz Madrida igraće polufinale Lige šampiona, a...