Bajern demolirao Bajer

U derbiju osmog kola nemačke Bundeslige, Bajern je bio i više nego ubedljiv protiv Bajera iz Leverkuzena rezultatom 5-1.

Velikan iz Minhena je odmah krenuo jako, i zabeležio „petardu“ već u prvom poluvremenu. Bajer je u drugom samo blago umanjio iovako ubedljiv poraz.

Robert Levandovski je već u trećem minutu doveo svoj tim u prednost. U rasponu od samo sedam minuta, od 3. do37. minuta, Bajern je postigao ostatak svojih golova. U strelce su se upisali redom, Levandovski svoj drugi pogodak, Tomas Miler, i Serž Gnabri dva gola.

Tim iz Leverkuzena je delovao nemoćno u ovim trenucima jer je Bajern imao totalnu inicijativu. U 53. minutu Patrik Šik je postigao jedini gol za Bajer na utakmici, čime je i postavio konačan rezultat.

Bajern se ovom pobedom domogao vrha tabele, dok je njegov današnji rival na trećem mestu.

U narednom kolu Bajern na svom terenu igra protiv Hofenhajma, dok Bajer ide na gosotvanje Kelnu.