SENZACIJA: Miloš Ćuk otkinuo bodove Ferencvarošu!

Radnički Kragujevac – Ferencvaroš 11:11 (2:2, 4:4, 1:2, 4:3)

Drugi srpski predstavnik u vaterpolo ligi šampiona, Radnički iz Kragujevca, igrao je nerešeno, protiv favorizovanog Ferencvaroša, u okviru drugog kola, grupe A. Nakon meča sa Novim Beogradom, i večerašnjeg duela, ostali su i dalje bez pobede. Kragujevčani su se odlično držali u prvom poluvremenu, ali je mađarska ekipa, preokrenula rezultat. Međutim odlična četvrta četvrtina, i dva gola Miloša Ćuka, donela su bitan bod srpskom timu.

Prva četvrtina obeležena je neizvesnom borbom. Nakon tog perioda, bilo je nerešeno.

Jednako efikasna, bila je i druga deonica, gde Ferencvaroš, konstantno juri rezultat.

Uspeli su gosti, golom Jansika, da preokrenu,i povedu sa 6:5, pred odlazak na odmor. Međutim, Aleksa Ukropina, doneo je nerešen rezultat, pred pauzu.

I u trećem periodu, mađarski tim je nastavio da održava prednost. Uprkos slaboj efikasnosti, oni su dobili ovaj deo igre.

U četvrtom periodu, uspeli su da steknu osetniju prednost, Silarda i Deneša Varge 10:7. Potom je bilo i maksimalnih plus četiri. Nikola Lukić, uspeo je da smanji rezultat na 11:8. Potom je Miličić, prepolovio prednost Mađara. I u ovaj meč, doneo je neizvesnu završnicu, pošto je Miloš Ćuk, doneo izjednačenje i dramu.

Nije bilo snage za potpuni preokret, i veliko iznenađenje. Šut Miloša Miličića, izblokirao je Vamoš.

Najefikasniji u timu Radničkog, bio je upravo Ćuk sa tri gola. Lukić i Ukropina, imali su po 2 pogotka.

Ekipu Ferencvaropa, predvodili su Jansik Silard sa 4 i Marton Vamoš sa 3 pogotka.

Radnički u narednoj rundi, 19. Novembra, dočekuje Brešu.

UEFA usvaja Piksijev predlog!?

Evropsko prvenstvo počinje za manje od tri meseca, ali još uvek nije poznato sa koliko će fudbalera selektori moći...