LA LIGA: Gedeš i Soler sprečili senzaciju, Valensija nastavila sjajan niz (VIDEO)

Levante – Valensija 3:4 (2:1)

Kampanja 21′, Marti 24′, Bardi 90+1′ – Gedeš 44′, 85′ , Soler (p.) 50′, 72′

Fudbaleri Valensije, nastavili su odličan niz bez poraza u svim takmičenjima.

Oni su večeras, teškom mukom, slavili na gostovanju, u gradskom derbiju, poslednjeplasiranom Levanteu.

Junaci meča 18. kola La Lige, bili su Karlos Soler i Gonsalo Gedeš, sa po dva gola, s tim da je Portugalac, imao i jednu asistenciju.

Već u 25. minutu, bilo je 2:0 za domaćina, preko Kampanje u 21., koji je pogodio iz odbitka nakon penala. Potom je Marti u 24. minutu, duplirao vođstvo.

Do poluvremena, Gonsalo Gedeš, smanjio je na 2:1, u 44. minutu.

Odmah na početku drugog poluvremena, Soler je pogodio iz penala za izjednačenje u 50. minutu.

Isti igrač je u 72. minutu, doneo potpuni preokret, a pomenuti Gedeš je postigao četvrti gol u 85. minutu.

Enes Bardi, uneo je malo drame u 91. minutu, kada je smanjio na 4:3, ali su Slepi miševi odneli trijumf i sve bodove.

Oni se sada nalaze na sedmom mestu, dok je Levante poslednji sa sedam bodova manje od zone spasa.