Barselona “odigrala” za Real, Viljareal “rafalom” u finišu do pobede (VIDEO)

Odigrana su dva meča 18. kola španske Primere.

U derbiju Sevilja i Barselona su podelili bodove – 1:1. Poveli su domaći preko Papu Gomeza u 32. minutu, da bi pred sam kraj poluvremena Arauho izjednačio rezultat.

U drugom delu Kounde je u 64. minutu dobio crveni karton što je umnogome odredilo tok meča, ali nije bilo golova do kraja.

Sevilja ostaje na drugom mestu sa 38 bodova, dok Barselona ima 10 bodova manje na 7. mestu.

Viljareal je uspeo da savlada Alaves 5:2 iako je 15 minuta pre kraja rezultat bio 2:2.

Moreno i Dia su doneli domaćinu prednost 2:0 u 27. minutu, ali je Alaves pred sam kraj poluvremena preko Ponsa smanjio rezultat. Hoselu je izjednačio u 65. minutu, a onda u zadnjih 15 minuta ekipa Unaja Emerija je postigla tri pogotka. Strelci su bili Dia, Peno i Moreno.

Alaves posle ovog meča je sa 15 bodova ostao u zoni ispadanja, a Viljareal je na 9. mestu sa 25 bodova.

NBA LIGA: Orlando na +38, Fila i moćni Embid imali odgovor (VIDEO)

Sinoć su se u najjačoj ligi sveta igrala tri duela plej-ofa. Denver je poveo sa 3:0 protiv LA Lejkersa. Orlando...