LIGA 1: I Nant pao pred Nicom, golčina Žirota iz slobodnjaka (VIDEO)

Fudbaleri Nice bili su bolji od Nanta na svom terenu, u okviru 21. kola francuske Lige 1, sa 2-1.

Poveli su domaći sa penala u 21. minutu, sigurnom realizacijom Kaspera Dolberga, čemu je prethodilo igranje rukom u svom šesnaestercu Abdulaje Sile.

U poslednjem minutu prvog dela Andrej Žiroto je lepim golom iz slobodnog udarca poravnao rezultat.

Ipak su fudbaleri domaćina došli do nove prednosti u 56. minutu, posle sjajne akcije koju je završio Tiram, nakon duplog pasa sa Gouirijem.

Nica tako opstaje na poziciji koja vodi u Ligu šampiona, jer je druga sa 39 bodova, što je 3 više od trećeplasiranog Marselja, ali ima i dve utakmice više. Nant je na drugoj strani deveti sa 29 bodova.

Trojica srpskih sudija u plej-ofu!

Evroliga je objavila spisak sudija za predstojeći plej-of ovog takmičenja. Naredne sedmice nas očekuje početak plej-ofa Evrolige, a Srbija možda...