GOLEADA U PREMIJER LIGI: Ubedljivi Liverpul, het-trik Herisona (VIDEO)

U današnjim utakmicama 22. kola Premijer lige Engleske pobede su zabeležili Liverpul i Lids.

Liverpul je bio ubedljiv protiv Brentforda na Enfildu sa ubedljivih 3-0.

Na pauzi su Redsi vodili minimalnim rezultatom golom Fabinja u samoj završnici, kada je postigao glavom gol posle centaršuta iz kornera.

Na 2-0 je, takođe glavom, povisio Aleks Okslejd-Čemberlen, posle centaršuta Endrju Robertsona u 69. minutu, a konačan rezultat postavio je Takumi Minamino.

Liverpul trenutno na drugom mestu ima 2 boda više i utakmicu manje od trećeplasiranog Čelsija, dok je Brentford na 14. poziciji sa 23 boda.

Vest Hem je na Olimpijskom stadionu u Londonu poražen sa 3-2 od Lidsa.

Dva puta su Čekićari uspevali da dolaze do izjednačenja, ali posle trećeg gola gostiju utakmica je bila rešena.

Već u 10. minutu gosti su poveli golom Herisona. U 34. minutu rezultat je poravnao snažnim udarcem glavom Džerod Boven, na asistenciju Kresvela. Ipak, samo tri minuta kasnije ponovo su fudbaleri Vest Hema morali da jure zaostatak. Drugi gol Herison je postigao nakon centaršuta iz kornera Luka Ejlinga.

U privim minutima drugog dela usledilo je novo izjednačenje, kada je Pablo Fornals realizovao situaciju u kojoj se našao jedan na jedan sa golmanom Lidsa.

Konačan rezulta je postavio je Herison u 60. minutu, kompletiravši tako het-trik, i to lobom preko golmana Čekićara Lukasa Fabijanskog.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...