Lajović u drami do osmine finala

Srpski teniser Dušan Lajović, plasirao se u osminu finala turnira u Buenos Ajresu.

On je posle tri seta i velike borbe, pobedio Francuza Benou Pera.

Bilo je (6:4, 4:6, 7:6).

Na startu meča je viđena razmena brejkova. Lajović ponovo gubi servis u šestom gemu, što je Peru bilo dovoljno za osvajanje prvog seta.

Lajović je svoju šansu iskoristio u sedmom gemu drugog seta i napravio brejk. Per je uspeo da se vrati na 5:4, ali je Lajović još jednim oduzimanjem servisa izjednačio na 1:1.

Revija brejkova viđena je i u odlučujućem setu. Prvo na početku trećeg dela igre. Potom je Francuz napravio brejk i poveo 4:3. Poveo je i sa 5:3, imajući dobru priliku da završi, ali se Lajović ponovo vratio izjednačivši. Nakon toga niko nije zadržao svoj servis, i otišlo se u taj brejk.

Lajović ga je odlično otvorio i poveo sa 4:0. Kasnije je zadržao prednost, i slavio sa 7:3.

Lajović će kao peti nosilac, u narednoj rundi igrati sa pobednikom meča između Urugvajca Pabla Kuevasa i Argentinca Federika Korije.

Jokić nakon poraza: Ovo je samo jedna od sedam utakmica

Košarkaši Denvera izgubili su na svom terenu od Minesote rezultatom 106:99 u prvom meču polufinala Zapadne konferencije NBA lige. Najbolji u Denveru...