Fener u finalu Kupa nakon prekida i pražnjenja tribina (VIDEO)

U polufinalu Kupa Turske košarkaši Fenerbahčea savladali su Galatasaraj rezultatom  64:49 i plasirali se u finale.

Ipak, ovu utakmicu obeležio je prekid i pražnjenje tribina zbog incidenata u trećoj četvrtini koje su prouzrokovali navijači.

Prvo je ispražnjen deo tribine na kojem su navijači Galatasaraja, a potom će se isprazniti onaj gde su Fenerove pristalice.

Navijači su uvredljivo skandirali i time naterali zvaničnike da pauziraju susret.

Fenerbahče je od starta utakmice nametnuo svoj ritam igre, u drugoj četvrtini su imali osam poena razlike, Galasataj se nije predavao, uspeli su da se približe ali to je sve što su mogli uraditi u ovom meču. Fener je pojačao odbranu, stekao prednost koju je održavao do kraja.

Srpski košarkaš Marko Gudurić odigrao je još jednu sjajnu partiju za Fener, postigao je 20 poena, a upisao je četiri skoka i tri asistencije.

Ekipi Saše Đorđevića protivnik u finalu će biti bolji iz duela  Efesa – Darušafake.